Tuning quada, czyli w jakie akcesoria warto zaopatrzyć nasz pojazd?

Dodano: 17 lutego 2021
Tuningowany quad

Miłośnicy quadów, aby czerpać większą przyjemność z jazdy oraz dostarczać sobie wrażeń i adrenaliny decydują się często na tuning swojego pojazdu. W tym celu warto zdecydować się na zakup akcesoriów tuningowych. Na rynku można znaleźć ich naprawdę wiele, dlatego trzeba zastanowić się, co najbardziej podniesie komfort jazdy w różnych warunkach, zwiększy moc pojazdu i poprawi jego wygląd. We wpisie przedstawiamy przegląd najlepszych akcesoriów tuningowych, w które warto się zaopatrzyć.

Dystanse amortyzatorów

Amortyzatory wpływają na komfort jazdy i pokonywanie przeszkód. Zmniejszają odczuwanie drgań podczas jazdy, co zwiększa komfort kierowcy. Krótsze amortyzatory w quadach pozwalają na przejechanie przez mniejsze przeszkody. Ponadto odpowiadają one za dobrą styczność quada z podłożem, a tym samym za bezpieczeństwo. Aby jeździć po ekstremalnie nierównych powierzchniach warto dodać nowe dystanse, które wydłużą amortyzatory. Dzięki temu pokonywanie nierówności będzie znacznie łatwiejsze.

Moduł zapłonowy

Bardzo często tuning quada ma na celu zwiększenie prędkości pojazdu. Dlatego wielu właścicieli tych maszyn decyduje się na zmianę modułu zapłonowego, który ma największy wpływ na osiągi silnika. W niektórych quadach da się zastosować wyłącznie moduły danej marki, a w innych można montować uniwersalne. Należy je dopasować do danego silnika, dzięki czemu można precyzyjnie ustawić jego parametry. Wymiana modułu zapłonowego nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego najlepiej powierzyć ją sprawdzonemu serwisowi   quadów.

Osłony spodu

Aluminiowe osłony spodu do quadów mogą zastąpić oryginalne osłony, które nie zapewniają wystarczającej ochrony pojazdu, bo najczęściej zrobione są z plastiku. Zainstalowanie nowych osłon spodu pozwala na uniknięcie uszkodzenia podwozia. Przyda się to szczególnie osobom poruszającym się po terenach, na których leżą gałęzie, kamienie oraz przedmioty, które mogą narazić podwozie. Dzięki temu elementowi właściciel quada uniknie częstych napraw po wyjazdach w miejsca, w których można znaleźć ostre i wystające przeszkody. Osłony ochronią pojazd również przed zabrudzeniem podwozia.

Bumper

Bumper, inaczej po prostu zderzak, to bardzo ważna część każdego quada. Chroni pojazd podczas uderzeń, które są dość częste podczas jazdy pojazdami ATV. Wyposażając quad w dodatkowe bumpery lub zmieniając małej wielkości zderzak na znacznie większy, zapewnia się większą ochronę powierzchni pojazdu. Pozwoli to na bezpieczniejsze poruszanie się quadem nie tylko po drogach, ale też po bardziej wymagających terenach.

News icon

Aktualności

quad polaris
Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego quada?

Dodano: 6 maja 2021

Jazda quadem, zarówno rekreacyjna jak i off-roadowa z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Decydując się na nowy model, sprawa wydaje się całkiem prosta, wystarczy bowiem wybór najbardziej dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb modelu, spośród tych, oferowanych na rynku. Istnieje także możliwość wypożyczania quada na określony czas, oba rozwiązania są jednak dosyć kosztowne. Ciekawym i w dodatku opłacalnym wariantem[...]
quad
Przejażdżka quadem jako idealna atrakcja na wieczór kawalerski

Dodano: 2 kwietnia 2021

Wieczór kawalerski to wspaniałe chwile dla Pana Młodego i jego najbliższych przyjaciół. Jest to wieczór, którego wspomnienia nie sposób zapomnieć, choć i takie sytuacje się zdarzają, ale przyjemniej jednak, kiedy pamiętamy ten wyjątkowy męski wypad jako ostatnie chwile swojej wolności. Pomysłów na spędzenie tego dnia czy weekendu może być wiele. Jedni wolą domówki, inni lubią gdzieś wyjechać. Ale czy to[...]
opony do quada
Jakie parametry są ważne w przypadku opon do quada?

Dodano: 11 marca 2021

Quady, czyli czterokołowe motocykle w ostatnich latach mocno zyskały na popularności w Polsce. Można się nimi poruszać rekreacyjnie lub dostarczyć sobie nieco adrenaliny podczas jazdy wyścigowej czy po trudnym terenie. Podobnie jak w przypadku innych pojazdów, podstawą bezpiecznej jazdy quadem jest jego dobry stan techniczny, a także odpowiednie ogumienie. Wyróżnić możemy kilka parametrów, które warto wziąć pod uwagę, wybierając opony[...]