Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego quada?

Dodano: 6 maja 2021
quad polaris

Jazda quadem, zarówno rekreacyjna jak i off-roadowa z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Decydując się na nowy model, sprawa wydaje się całkiem prosta, wystarczy bowiem wybór najbardziej dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb modelu, spośród tych, oferowanych na rynku. Istnieje także możliwość wypożyczania quada na określony czas, oba rozwiązania są jednak dosyć kosztowne. Ciekawym i w dodatku opłacalnym wariantem jest zakup quadu na rynku wtórnym.

Pierwsze oględziny 

Przeglądając oferty sprzedaży używanych quadów warto najpierw przyjrzeć się im z zewnątrz. Wiele pojazdów na rynku wtórnym posiada drobne ryski, które nie powinny jednak zniechęcać od brania ich pod uwagę, należy pamiętać jest to sprzęt używany często w trudnych warunkach i tego typu ślady użytkowania są jak najbardziej normalne. Jeżeli jednak w trakcie oględzin dostrzeże się wyraźne pęknięcia, a także ubytki plastikowych elementów nadwozia powinno się uważnie przeszukać maszynę pod kątem innych śladów, które mogłyby wskazywać o trudnej przeszłości quadu np.: śladów spawania.

Jeszcze więcej informacji na temat stanu „karoserii” quada może powiedzieć nam stan techniczny elementów, takich jak: bagażniki, podłogi, zderzaki, podnóżki, felgi itp. Poważniejsze wgniecenia czy zgięcia mogą świadczyć o znaczącym uderzeniu z przeszłości. Jednak, w przypadku, gdy wgniecenia są jedynym defektem maszyny, warto pamiętać, że istnieje możliwość wyprostowania lub wymiany poszczególnych elementów na nowe.

Najważniejsze aspekty 

Oprócz wizualnej oceny stanu nadwozia warto zwrócić szczególną uwagę także na jak prezentuje się podwozie oraz jego symetria, dodatkowo należy przyjrzeć się, czy spawy quadu są oryginalne, czy też wykonane w przydomowym garażu. Innym bardzo istotnym aspektem jest także kontrola sprawności łożysk, tulei, sworznii oraz amortyzatorów.

Decydując się na zakup używanego quada, bardzo istotne jest także upewnienie się o dobrym stanie najważniejszego podzespołu maszyny, czyli układu hamulcowego, a wraz z nim klockom i tarczy. Wysokiej jakości quad z drugiej ręki powinien posiadać dobrze działający silnik, który nie powinien wydawać z siebie żadnych nienaturalnych dźwięków oraz styków, a także płynne w obsłudze skrzynie biegów i sprzęgło. Warto zwrócić także uwagę na działanie elektryki w quadzie oraz na stan jego ogumienia. Dodatkowo, chcąc jeździć po drogach publicznych, niezbędnym są także sprawne kierunkowskazy, światła oraz prędkościomierz i lusterka.

News icon

Aktualności

quad
Przejażdżka quadem jako idealna atrakcja na wieczór kawalerski

Dodano: 2 kwietnia 2021

Wieczór kawalerski to wspaniałe chwile dla Pana Młodego i jego najbliższych przyjaciół. Jest to wieczór, którego wspomnienia nie sposób zapomnieć, choć i takie sytuacje się zdarzają, ale przyjemniej jednak, kiedy pamiętamy ten wyjątkowy męski wypad jako ostatnie chwile swojej wolności. Pomysłów na spędzenie tego dnia czy weekendu może być wiele. Jedni wolą domówki, inni lubią gdzieś wyjechać. Ale czy to[...]
opony do quada
Jakie parametry są ważne w przypadku opon do quada?

Dodano: 11 marca 2021

Quady, czyli czterokołowe motocykle w ostatnich latach mocno zyskały na popularności w Polsce. Można się nimi poruszać rekreacyjnie lub dostarczyć sobie nieco adrenaliny podczas jazdy wyścigowej czy po trudnym terenie. Podobnie jak w przypadku innych pojazdów, podstawą bezpiecznej jazdy quadem jest jego dobry stan techniczny, a także odpowiednie ogumienie. Wyróżnić możemy kilka parametrów, które warto wziąć pod uwagę, wybierając opony[...]
warsztat
Ogłoszenie o pracę

Dodano: 2 marca 2021

Mechanik pojazdów ATV (quady) i UTV (buggy) Opis stanowiska   AR Moto Sp. Z O.O. w związku z poszerzaniem działalności poszukuje osób do pracy na stanowisku:   Mechanik pojazdów ATV (quady) i UTV (buggy) Miejsce pracy: Bochnia Szukamy pasjonatów lubiących się rozwijać i uaktualniać swoją wiedzę, którym chcemy zaproponować: - pracę w zgranym i dynamicznym zespole ASO marki Polaris, -[...]