Korzyści z posiadania quada na stanie firmy

Dodano: 15 lutego 2021
Korzyści z posiadania quada na stanie firmy

Quady to nowoczesne propozycje, które ze względu na swoją specyfikę są trudne do jednoznacznego sklasyfikowania. Jednocześnie wykazują one wiele zalet, co sprawia, że są pojazdami chętnie wykorzystywanymi przez małe i duże przedsiębiorstwa. Jedną z podstawowych korzyści jest możliwość użytkowania ich nawet tam, gdzie warunki są bardzo trudne i gdzie inne pojazdy nie spełniają już swojej roli. Dlaczego jeszcze warto posiadać quada na stanie firmy? W jakich branżach może on okazać się szczególnie przydatny? I jakie są dodatkowe korzyści związane z takim zakupem? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.

Quady i ich zalety

Wysokiej jakości quad nie jest zabawką, ale funkcjonalnym i użytecznym sprzętem, który pozwala na szybkie i efektywne wykonanie planowanych zadań. Pojazdy tego typu są stosowane przede wszystkim w firmach, które zajmują się ogrodnictwem i szeroko pojętym porządkowaniem terenów zielonych. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że quad może zostać wyposażony w dodatkowe elementy, takie jak m.in. kosiarka, czy niewielkich rozmiarów pług śnieżny. To z kolei pozwala użytkować go na wiele różnych sposobów i niezależnie od aktualnych warunków pogodowych. Dodatkowo quady o odpowiedniej mocy umożliwiają zamocowanie lekkiej przyczepki i przewiezienie nią materiałów, takich jak ziemia, nawóz, sadzonki, narzędzia, czy ścięte gałęzie. Należy podkreślić, że dzięki swojej konstrukcji, quad może wjechać wszędzie tam, gdzie nie jest w stanie dotrzeć zwykły samochód, a jego niewielkie rozmiary umożliwiają swobodne poruszanie się po krętych i wąskich trasach.

Quady to pojazdy, które doskonale sprawdzą się także w firmach budowlanych, w których zachodzi potrzeba szybkiego transportowania materiałów. Ich zastosowanie wpływa pozytywnie na szybkość i efektywność przemieszczania się. Pojazdy tego typu mogą być przydatne także w firmach magazynowych, gdzie wielkie hale wymagają poruszania się po znacznej przestrzeni. W tego typu sytuacjach warto wybrać propozycje o małym promieniu skrętu, które wyróżniają się zwiększoną mobilnością i niezwykłą łatwością kierowania.

Dodatkowe korzyści

Quad jest więc sprzętem niezbędnym w wielu sytuacjach. Warto przy tym pamiętać, że kolejną zaletą jego posiadania jest możliwość odliczenia jego ceny od podatku VAT. Okazuje się, że taką możliwość ma każdy właściciel firmy. Dodatkowo w grę wchodzą zarówno koszty zakupu pojazdu, jak i koszty związane z jego eksploatacją, czy zakupem paliwa.

O czym należy pamiętać? Quad jest traktowany tak jak samochody osobowe, co ma związek z faktem, że stanowi pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. Ważną kwestią jest jednak udowodnienie, że jego zakup ma bezpośredni związek z prowadzoną przez nas działalnością gospodarczą i że jego wykorzystanie ma wpływ na osiągnięcie przychodów, a także na zachowanie lub zabezpieczenie źródła przychodów.

News icon

Aktualności

quad polaris
Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego quada?

Dodano: 6 maja 2021

Jazda quadem, zarówno rekreacyjna jak i off-roadowa z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Decydując się na nowy model, sprawa wydaje się całkiem prosta, wystarczy bowiem wybór najbardziej dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb modelu, spośród tych, oferowanych na rynku. Istnieje także możliwość wypożyczania quada na określony czas, oba rozwiązania są jednak dosyć kosztowne. Ciekawym i w dodatku opłacalnym wariantem[...]
quad
Przejażdżka quadem jako idealna atrakcja na wieczór kawalerski

Dodano: 2 kwietnia 2021

Wieczór kawalerski to wspaniałe chwile dla Pana Młodego i jego najbliższych przyjaciół. Jest to wieczór, którego wspomnienia nie sposób zapomnieć, choć i takie sytuacje się zdarzają, ale przyjemniej jednak, kiedy pamiętamy ten wyjątkowy męski wypad jako ostatnie chwile swojej wolności. Pomysłów na spędzenie tego dnia czy weekendu może być wiele. Jedni wolą domówki, inni lubią gdzieś wyjechać. Ale czy to[...]
opony do quada
Jakie parametry są ważne w przypadku opon do quada?

Dodano: 11 marca 2021

Quady, czyli czterokołowe motocykle w ostatnich latach mocno zyskały na popularności w Polsce. Można się nimi poruszać rekreacyjnie lub dostarczyć sobie nieco adrenaliny podczas jazdy wyścigowej czy po trudnym terenie. Podobnie jak w przypadku innych pojazdów, podstawą bezpiecznej jazdy quadem jest jego dobry stan techniczny, a także odpowiednie ogumienie. Wyróżnić możemy kilka parametrów, które warto wziąć pod uwagę, wybierając opony[...]