Jaki quad sprawdzi się najlepiej do jazdy terenowej?

Dodano: 15 lutego 2021
Jaki quad sprawdzi się najlepiej do jazdy terenowej?

Quady to pojazdy, który podbijają serca coraz większej ilości Polaków. I nic w tym dziwnego! Ich innowacyjna konstrukcja sprawia, że nie przypominają żadnego innego rozwiązania, a przy tym wykazują długą listę zalet. Ich możliwości wykorzystywane są zarówno przez osoby prywatne, jak i całe przedsiębiorstwa - na małą i na dużą skalę. Jeśli planujesz zakup quada, nasz artykuł jest dla Ciebie. Wyjaśniamy w nim, na co należy zwrócić szczególną uwagę, tak by korzystanie z wybranej propozycji było zarówno bezpieczne, jak i emocjonujące. Opowiadamy też na pytanie: jaki quad sprawdzi się najlepiej do jazdy terenowej?

Jazda terenowa - jakie rozwiązanie wybrać?

Jeśli szukasz pojazdu, który sprawdzi się w trakcie wymagającej jazdy terenowej, wybierz tzw. quada przeprawowego. Jego starannie przemyślana konstrukcja sprawia, że poruszanie się może przebiegać niezależnie od warunków. Niestraszne są mu nawet błotniste, leśne, mało uczęszczane i pełne zakrętów ścieżki. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystanie innych pojazdów nie jest bezpieczne lub staje się wręcz niemożliwe.

Quady przeprawowe to pojazdy, które w większości przypadków posiadają napęd 4x4, decydujący o ich dużych możliwościach. Napęd ten pozwala na zachowanie doskonałej przyczepności do podłoża, a co za tym idzie zwiększa nasze bezpieczeństwo. Ważną opcją jest także możliwość przełączenia na napęd 2x4, czyli tzw. napęd na tylne koła, który ma swoje zastosowanie na prostych, najczęściej asfaltowych trasach.

Quady dedykowane do jazdy terenowej różnią się od pojazdów rekreacyjnych przede wszystkim tym, że posiadają większy prześwit i doskonałej jakości amortyzatory. Taka budowa pozwala im pokonywać masywniejsze przeszkody, a także sprawia, że ryzyko zniszczenia przez wystające z ziemi elementy jest dużo niższe. Quady przeprawowe posiadają także duże silniki o pojemności przekraczającej 250 KM. Ta cecha sprawia, że dobrze spisują się nie tylko podczas jazdy po trudnym terenie, ale także w czasie przeprowadzania prac użytkowych.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając quad do jazdy terenowej powinniśmy zwrócić uwagę na jego jakość, przejawiającą się przede wszystkim w rodzaju użytych materiałów. Ogromne znaczenie ma każdy element konstrukcji. Na uwagę zasługują m.in. opony, które cechują się dużą kostką bieżnika. Ich powierzchnia sprawia, że możliwe jest osiągnięcie wysokiej przyczepności i szybkie odprowadzanie zabrudzeń czy wody między rowkami opony. Warto dodać, że quady przeprawowe mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak wodoodporne kufry pozwalające na przechowywanie niezbędnych przedmiotów.

Oczywiście rodzaj sprzętu należy dopasować przede wszystkim do naszych preferencji, a także do planowanych aktywności. Jeśli interesuje nas jedynie spokojna, rodzinna wyprawa, nie musimy decydować się na sprzęt o wysokich możliwościach. Jeśli jednak chcemy zaznać prawdziwych emocji, jakie daje jazda terenowa, powinniśmy wybrać quada najwyższej jakości.

News icon

Aktualności

quad polaris
Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego quada?

Dodano: 6 maja 2021

Jazda quadem, zarówno rekreacyjna jak i off-roadowa z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Decydując się na nowy model, sprawa wydaje się całkiem prosta, wystarczy bowiem wybór najbardziej dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb modelu, spośród tych, oferowanych na rynku. Istnieje także możliwość wypożyczania quada na określony czas, oba rozwiązania są jednak dosyć kosztowne. Ciekawym i w dodatku opłacalnym wariantem[...]
quad
Przejażdżka quadem jako idealna atrakcja na wieczór kawalerski

Dodano: 2 kwietnia 2021

Wieczór kawalerski to wspaniałe chwile dla Pana Młodego i jego najbliższych przyjaciół. Jest to wieczór, którego wspomnienia nie sposób zapomnieć, choć i takie sytuacje się zdarzają, ale przyjemniej jednak, kiedy pamiętamy ten wyjątkowy męski wypad jako ostatnie chwile swojej wolności. Pomysłów na spędzenie tego dnia czy weekendu może być wiele. Jedni wolą domówki, inni lubią gdzieś wyjechać. Ale czy to[...]
opony do quada
Jakie parametry są ważne w przypadku opon do quada?

Dodano: 11 marca 2021

Quady, czyli czterokołowe motocykle w ostatnich latach mocno zyskały na popularności w Polsce. Można się nimi poruszać rekreacyjnie lub dostarczyć sobie nieco adrenaliny podczas jazdy wyścigowej czy po trudnym terenie. Podobnie jak w przypadku innych pojazdów, podstawą bezpiecznej jazdy quadem jest jego dobry stan techniczny, a także odpowiednie ogumienie. Wyróżnić możemy kilka parametrów, które warto wziąć pod uwagę, wybierając opony[...]